Prevencija i liječenje početnog raka vrata maternice
Prevencija i liječenje početnog raka vrata maternice

1. simpozij s međunarodnim sudjelovanjem

 
5. hrvatski Dan mimoza
5. hrvatski Dan mimoza

Nacionalni dan borbe protiv

raka vrata maternice 21.01.2012.

 
Hrvatska liga protiv raka
26.03.2012.
Uručena donacija prikupljenu na dvije utakmice djeci u Klaćevoj bolnici
17.02.2012.
Uspješan završetak akcije za pomoć djeci oboljeloj od raka
15.02.2012.
Održan 1. hrvatski simozij o prevenciji i liječenju početnog raka vrata maternice
12.02.2012.
Dodijeljene donacije prikupljene humanitarnom akcijom Terry Fox Run
09.02.2012.
Igrači Medveščaka pokrenuli akciju za pomoć djeci oboljeloj od raka
13.01.2012.
1. hrvatski simpozij o prevenciji i liječenju početnog raka vrata maternice
07.11.2011.
U SVETOSTI TIŠINE
24.10.2011.
Hrvatska liga protiv raka obilježila 45. obljetnicu
12.10.2011.
Ljekoviti susreti u štaglju
18.09.2011.
Građani 12. put trčali za borbu protiv raka
05.09.2011.
12. Humanitarna akcija Terry Fox Run
04.08.2011.
Oproštaj od akademika Ive Padovana
 

Uspješan završetak akcije za pomoć djeci oboljeloj od raka

Završena je akcija igrača zagrebačkih 'medvjeda' Michaela Ouzasa i Ivana Šijana za pomoć djeci oboljeloj od raka. Cilj ove akcije bilo je informiranje građana o ovoj opakoj bolesti te prikupljanje i donacija sredstava udruzi Hrvatske lige protiv raka. Tim su se povodom na Ebelovim utakmicama zagrebačkogMedveščaka u Domu sportova 12. i 14. veljače prodavale zimske Medveščakove kape od čega je dio prihoda doniran udruzi.

Ivan Šijan:
'Gledatelji su prepoznali vrijednost naše akcije i hvala im na svakoj kuni koju su donirali za pomoć djeci oboljeloj od raka. Nadam se da će ova simbolična sredstva biti od koristi, a svaki spašeni život bit će naša najveća pobjeda. Sretan sam što su naši navijači još pokazali svoju humanost i što su još jednom dokazali da su spremni na odricanje za one kojima je pomoć najpotrebnija'.

Navijači Medveščaka još su jednom pokazali svoju ljudskost, a u dvije utakmice prodajom kapa prikupljeno je 6.500 kuna donacija za Hrvatsku ligu protiv raka.

Sama akcija započela je simboličnim brijanjem glave Ouzasa i Šijana koji su tim činom pokazali da suosjećaju sa svom onom djecom koja su oboljela od raka. Akcija je pokrenuta s ciljem da se zdravstvenim institucijama i udruzi Hrvatske lige protiv raka omogući da što kvalitetnije provode edukaciju građana, ali i da se ukaže kako pravovremeno liječenje od ove teške bolesti može spasiti mnoge živote!

'Hvala navijačima i svima onima koji su prepoznali našu inicijativu i aktivno se uključili u akciju za pomoć djeci oboljeloj od raka. Ova akcija sam je mali korak za pomoć u borbi protiv ove opake bolesti, ali vjerujem da smo učinili puno ukazujući javnosti na važnost prevencije od bolesti. Zadovoljan sam rezultatima akcije jer su navijači i gledatelji unatoč teškim vremenima pokazali svoju ljudskost i humanost. Nadam se da ćemo i u budućnosti biti u prilici sudjelovati u akcijama Hrvatske lige protiv raka jer vjerujem da svojim primjerom i djelovanjem možemo pomoći drugima', izjavio je Michael Ouzas te još jednom zahvalio navijačama na sudjelovanju u ovoj akciji.

Izvor: Tportal

 
HLPR Hrvatska liga protiv raka
 
Ilica 197, 10000 Zagreb, Hrvatska
Email: info@hlpr.hr
Tel: + 385 1 3775-572
Fax: + 385 1 3775-568
DONACIJE
Sv. Juraj Žiro račun: 2340009-1110483525 PBZ
Sv. Juraj OIB: 85629806183
SV. JURAJ Uplata Vaših dobrovoljnih priloga za osobe oboljele od raka. Po uplati Vam šaljemo promotivne materijale HLPR i najave aktivnosti HLPR.
Zajednica pacijenata oboljelih od raka Sv. Juraj
 
GDJE SE NALAZIMO
HLPR - LOKACIJA
Pomoć u prevenciji i liječenju raka